Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Nautilus Polska Sp. z o.o.

Nautilus Polska Sp. z o.o.

PLATINUM Fitness Club

PLATINUM Fitness Club

ROBERT ŻYSZCZYŃSKI - Prywatny instruktor kulturystyki, sportów siłowych i fitness

ROBERT ŻYSZCZYŃSKI - Prywatny instruktor kulturystyki, sportów siłowych i fitness

Poleć nas innym
Fit ball - Ćwiczenia z piłką
Fit ball - Ćwiczenia z piłką

Trening z dużą (o średnicy 55-65 cm), gumową, kolorową piłką Fit Ball sprawi, że błyskawicznie wzmocnisz swoje ciało, nadając mu wyjątkową jędrność. Ćwicząc z piłką, poprawisz sylwetkę, zyskasz kondycję i stracisz kilka lat. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że można je wykonać zarówno w domu jak i w plenerze. Fit ball jest to połączenie fitnessu z piłką. W trakcie zajęć można siedzieć na piłce, leżeć przodem lub tyłem albo opierać się o nią bokiem. Ćwiczenia te poprawiają koordynację ruchową poprzez utrzymywanie równowagi, zalecane są dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób mających kłopoty z kręgosłupem.

Fit ball w klubach fitness cieszy się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko poprzez wykonywane ćwiczenia relaksująco-rozciągające i wzmacniające, ale także przez to że poprawia humor ćwiczących. Już samo obcowanie z dużą, kolorową piłką, bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie osób ćwiczących. Piłki wykorzystuje się często w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Jest to też forma ćwiczeń wskazana dla kobiet w ciąży i po porodzie. Systematyczne treningi spowodują w przyjemny sposób pozbycie się zbędnych kilogramów oraz ujędrnienie ciała.

Rozmiary piłek dostosowywane są do wzrostu osoby ćwiczącej. Dlatego też przed rozpoczęciem ćwiczeń należy pamiętać o odpowiednim, indywidualnym doborze piłki.

- piłka 45 cm dla osób do 157 cm wzrostu
- piłka 55 cm dla osób od 158 do 167 cm wzrostu
- piłka 65 cm dla osób od 168 do 178 cm wzrostu
- piłka 75 cm dla osób od 179 do 189 cm wzrostu i powyżej.

Ćwiczenia z piłką polecane są dla osób w każdym wieku.