Jak wybrać odpowiednią siłownię?

0
100
klub fitness my fitness place

Wybór odpowiedniej siłowni to jeden z najważniejszych wyborów przed którym stoi każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę treningową. Siłownia, ma bowiem stać się miejscem, gdzie w pocie czoła i przy pełnym zaangażowaniu, nasza kariera sportowca amatora pozwoli na optymalizację efektów podejmowanych działań.

Zobacz również Pierwsza wizyta na siłowni

Na jakie aspekty związane z siłownią warto zwrócić uwagę, aby zdecydować się na najlepszą z możliwych? O czym warto pamiętać i które elementy są szczególnie istotne w trakcie wyboru miejsca do treningów? Jeśli wciąż nie możesz znaleźć satysfakcjonujących odpowiedzi na te i szereg innych pytań związanych z tematyką odpowiedniej siłki, nic się nie martw! Zapraszamy do lektury naszego artykułu, a wszystko stanie się jasne!

Dobra lokalizacja

Lokalizacja, nawet jeśli poruszasz się samochodem jest bardzo ważna. Chyba nikt, nie ma najmniejszych wątpliwości, że siłownia oddalona kilkaset metrów od naszej pracy, czy domu będzie lepszym rozwiązaniem niż miejsce bardzo od nas oddalone. Być może w sytuacji, gdy podejmujemy decyzję o wyborze siłowni, kiedy za oknem panuje pogodna aura nie dostrzegamy tej subtelnej różnicy. Niemniej jednak, kiedy lato przeminie i zrobi się zimniej, znajdziemy setki powodów dla których daleka wyprawa na siłownię nie będzie nam się opłacała. Jeśli mamy kilkaset metrów do sali treningowej to znacznie zminimalizujemy ryzyko znalezienia wymówek w postaci ograniczeń czasowych. Warto również, wybrać siłownie, która ma wolne miejsca parkingowe. Chyba nie chcesz zastanawiać się w trakcie treningu, czy Twój samochód jest bezpieczny lub został już dawno odholowany?

my fitness place

Wyposażenie obiektu

Zaraz po lokalizacji, należy zwrócić uwagę na dobre wyposażenie siłowni. Warto, aby na sali treningowej znalazły się zróżnicowane elementy i przyrządy do ćwiczeń. O wiele lepiej ćwiczy się również na większej powierzchni. Przestrzeń dla siebie, dobre wyposażenie to jednak nie koniec! Warto zastanowić się nad jakością elementów i poziomem bezpieczeństwa, jaki gwarantują! W końcu nasze zdrowie jest znacznie ważniejsze od formy i kolejnej serii. Jeśli zatem, cokolwiek może nam się stać, lepiej zrezygnować z niepewnego miejsca. Zobacz – Bezpieczny trening na siłowni

Oferta siłowni

Wiele miejsc takich jak siłownia, czy kluby fitness oferuje pierwsze wejście ZA DARMO. To doskonałe rozwiązanie dla niezdecydowanych osób, które na własnej skórze zamierzają przekonać się o tym, czy warto zostać stałym bywalcem tego miejsca. Jeśli już odwiedziliśmy siłownie, to na pewno nie zainteresowała nas wyłącznie darmową wejściówką. Przy wyborze odpowiedniej siłowni, należy mieć na uwadze również oferty poszczególnych firm i korzystny stosunek ceny, do oferowanej jakości.

my fitness place

Dobra atmosfera

Systematyczne uczęszczanie w miejsce, w którym czujemy się niezbyt pewnie to nie najlepszy sposób na zrobienie wymarzonej formy. Zamiast czerpania przyjemności z każdego treningu i odreagowania ciężkiego dnia, na siłowni, gdzie panuje gorąca atmosfera narażamy się na dodatkowy i niepotrzebny stres oraz zniechęcamy się do samych ćwiczeń i aktywności. Zamiast tego, warto znaleźć salę treningową, na której panuje doskonała i przyjazna atmosfera. Takie miejsce na ziemi to skarb!

Znajdź to, na czym Ci zależy

Jeśli jesteś fanem zajęć w grupie, wybierz miejsce, w którym są one organizowane. Co innego, gdy kochasz samotne treningi. W takiej sytuacji niewłaściwym wyborem będzie uczęszczanie na przepełnioną w godzinach Twojego pobytu salę treningową. Jeśli natomiast, jesteś miłośnikiem wolnych ciężarów, to właśnie ten aspekt powinien być dla Ciebie jednym z najważniejszych w trakcie wyboru Twojego nowego miejsca ćwiczeń.

my fitness place

Czystość i kultura osobista

Nie wyobrażamy sobie wykonywania treningów w miejscach, które nie są schludne. Mamy dwudziesty pierwszy wiek i choć siłownie w stylu oldschool mają swój urok, nie mogą być powiązane z brudem i brakiem kultury osobistej zarówno ze strony właścicieli, jak i bywalców tego miejsca. Warto po sobie sprzątać, odkładać ciężary, które nie są już wykorzystywane i pozostawiać maszyny w stanie, w którym je zastaliśmy. Nie można zapominać o podstawowych zasadach, jakie obowiązują w społeczeństwie, szacunku i funkcjonowania w zgodzie z pozostałymi trenującymi Aby zadbać o higienę, zabierz ze sobą ręcznik treningowy i rozłóż go w miejscu, w którym zamierzasz ćwiczyć na przykład na ławeczce, czy modlitewniku.

Podsumowanie

Siłownia dla pasjonatów to drugi dom. Z tego też względu, tak ważne pozostaje jej odpowiednie wybranie. Nie należy więc postępować pochopnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z darmowych, pierwszych wejść. Oferta ta, obowiązuje w większości siłowni i innych obiektów, związanych z aktywnością fizyczną, jakie znajdziesz na mapie swojego miasta i okolicy. Warto pamiętać również, że ostateczny wybór miejsca treningowego to sprawa bardzo indywidualna. Nie należy kierować się obecnie popularyzowanymi trendami. W pierwszej kolejności, konieczne jest branie pod uwagę swoich predyspozycji i oczekiwań względem siłowni. W przeciwnym wypadku, stres towarzyszący nam w trakcie każdej sesji treningowej, prędzej czy później, zniechęci nas do dbania o własną sylwetkę.

my fitness place

Nie warto jednak ograniczać się do jednego miejsca i wprowadzać w swoim życiu monotonię. Każdy z nas, potrzebuje od czasu do czasu czegoś nowego i różnorodnego. Podobnie jest właśnie w przypadku siłowni, na jakiej ćwiczymy. Wprowadzaj raz na jakiś czas urozmaicenie, sprawdzaj pozostałe miejsca na sportowej mapie Twojej okolicy i bądź otwarty na nowe możliwości oraz pojawiające się na horyzoncie rozwiązania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here