Rodzaje treningu fitness

0
105

Dróg do osiągnięcia celu jest wiele. To stwierdzenie idealnie sprawdza się w przypadku zajęć fitness. Pod tym pojęciem kryje się bowiem szeroka paleta rodzajów treningu. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny charakter i formę. Każdy pozwala na realizację indywidualnych celów treningowych. Przygotowany przez nas przegląd zajęć dostępnych w klubach fitness z pewnością ułatwi Wam wybór tych, które będą dla Was idealną formą aktywności.

my fitness place

Podział ze względu na rodzaj treningu

W pierwszej kolejności pogrupowaliśmy ogromną liczbę zajęć fitness w swego rodzaju kategorie. Każda z nich pokrótce omawia cel treningowy i efekt, jaki można osiągnąć wybierając ten typ treningu.

Możemy zatem wyróżnić:

trening my fitness place

  • Trening mieszany nazywany też ogólnorozwojowym lub „cardio&muscle”. Jego zadaniem jest wzmocnienie układu krążenia oraz układu mięśniowego. Dodatkowo ma on poprawić wytrzymałość i koordynację. Nacisk na poszczególne elementy można regulować zmieniając intensywność oraz obciążenie treningowe. W tej kategorii znajduje się m.in. crossfit, circuittraining oraz TBC.
  • Trening relaksacyjny nazywany też „cooling”. Do tej kategorii trafiają wszystkie formy ćwiczeń wykonywane w rytm spokojnej muzyki, a więc joga, stretching oraz „move and breath”.

silownia i klub fitness my fitness place

I tak oto dobrnęliśmy do końca przeglądu rodzajów treningu, z jakimi możemy spotkać się w klubach fitness. Znając cel treningowy, jaki chcecie osiągnąć z pewnością będzie Wam łatwiej wybrać idealną formę ćwiczeń. Nie warto też ograniczać się do jednego rodzaju treningu. Większa różnorodność zapobiega znużeniu, a jednocześnie pozwala zadbać kompleksowo o całe ciało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ – Pierwsza wizyta w klubie fitness

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here